Enerji Etüdü - A Akademi - Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Etüdü

    Enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik bilgi toplama, ölçüm, değerlendirme ve raporlama aşamalarından oluşan çalısmalardır. AVD AKADEMİ olarak deneyimli kadromuzla etüt çalışmalarınızda profesyonel hizmet vermekteyiz.

Enerji etüdü sürecinde yapılacak çalısmalar;

Ön Etüt -> Ön Etüt Brifingi -> Detaylı Etüt -> Raporlama

Ön Etüt:

Binanızda veya işletmedeki etüt profillerini, belgeler, görüşmeler, gözlemler ve gerektiğinde noktasal ölçümler yardımıyla analiz ediyoruz. Uygulanabilecek önlemleri, yaklasık maliyetler ve geri kazanım süreleri ile birlikte belirliyoruz..

Ön Etüt Brifingi:

İşletmenin üst yöneticisinin de aralarında bulunduğu yöneticilere ve üst yönetimin belirlediği çalışanlara sizin tarafınızdan belirlenen bir zamanda ön etüt sonuçları ve alınabilecek önlemler hakkında brifing verilir.

Detaylı Etüt:

Ön etüt sonuçlarına göre detaylı etüt kapsamına alınması uygun bulunan konularda bina veya işletme sartlarında ölçümler ve hesaplamalar yaparak, önleme ve/veya geri kazanma potansiyelleri belirliyoruz. Bu kapsamda, en uygun önlemler seçilmek suretiyle daha sonra hazırlanabilecek Verimlilik Artırıcı Projeleri (VAP) yönlendirici bilgiler ortaya koyuyoruz.

Raporlama:

Binanızda veya işletmedeki etüt sonuçlarını raporlayarak tarafınıza sunuyoruz

ekb uzmanı enerji kimlik belgesi enerji verimliliği enerji kimlik belgesi bursa
termal kamera kiralama